четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ладнокрвно извади нож и избоде човек

zenaaa

Последни вести

Шокантна видео снимка на која се гледа како Палестинка се обидува да убие Израелец, припадник на обезбедување е објавена на интернет.

На снимката се гледа како Палестинката му приоѓа на обезбедувањето и му ги дава документите. Додека 33-годишниот Јишаи Критенберг ги прегледувал, таа ладнокрвно од ташната извади нож и се обиде да го убие.

За среќа Јишаи е полесно повреден и се наоѓа во болница во Ерусалим.

Погледнете…

Најчитани вести