недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мигранти силуваат жена во Келн

siluvanje-630x367

Последни вести

Рекордни 120 пријави за сексуален напд биле регистрирани за време на новогодишната ноќ во Келн.

Ноќта меѓу 31. декември и 1. јануари, во близина на главната железничка станица во Келн стотици жени биле ограбени, тепани и сексуално злоупотребувани од страна на мигранти, кои биле под дејство на алкохол.

На интернет се појави видео на кое може да се забележи како група мажи сексуално малтретира девојка.

Шефот на полицијата во Келн истакна дека сторителите се од арапско или северноафриканско потекло.

Финската полиција соопштила дека во текот на новогодишната ноќ биле забележани невообичаено голем број на сексуални напади врз жени. Истите се случиле околу и на главниот плоштад во Хелсинки. Инаку, таму има околу илјада баратели на азил и тоа повеќето од Ирак.

Пријави за сексуални напади на жени се забележани и во Салцбург и Цирих.

Погледнете…

OBAMA REFUGEES KIDNAP WOMAN – MOB RAPEGermany on New Years Eve. And you’ll never see this on TV. That would be racist.

Posted by Ron Hinton on Sunday, January 10, 2016

Најчитани вести