петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Обезглавени тела лежат на тротоари

untitledfwsa

Последни вести

Ова вознемирувачко видео е од сирискиот град Рака и е дело на терористичката ИСИЛ.

За да им покажат на непослушниците како ќе поминат, терористите на тротоарите, улиците или закачени на оградите ги оставаат обезглавените тела на нивните непријатели да лежат за сите да можат да ги видат. Затоа стравопочитта која жителите ја имаат спрема џихадистите е толкава што тие се прават како да не ги приметуваат и само поминуваат покрај нив.

Без никакво коментирање и без никаква реакција, нормално за да не завршат исто…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести