недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Протекоа снимки од самоубиствените напади во Џакарта

Во бомбашките напади во Џакарта убиени се седум лица, а најмалку 19 се ранети.

jakarta-1

Поврзани вести

Во бомбашките напади во Џакарта убиени се седум лица, а најмалку 19 се ранети.

Во нападите настрадаа петмина напаѓачи и две цивилни лица. Тројца напаѓачи се убиени за време на поукотниците пред Старбакс, а други двајца загинаа кога со нивните мотоцикли се залетале кон полициската станица во близина на шопинг центарот и активирале бомби.

Погледнете како изгледаа нападите.

Најчитани вести