среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вознемирувачко видео: Се отвори дупка среде автопат во Крим

nesrea702687s1

Последни вести

Шест лица загинаа меѓу кои и две деца откако со својот автомобил пропаднаа во дупка длабока 6 и широка 8 метри на патот кон Севастопољ во Крим.

Дупката се отворила откако се срушила дел од подлогата на автопатот. Спасувачките служби успеале да спасат две деца на возраст од 11 и 12 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести