вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 42

(Вознемирувачко видео): Се прави мртов, но бикот тоа не го интересира

Снимката од овој инцидент се појави на интернет, а во неа се гледа како бикот неколку пати го прободува мажот.

bik

Последни вести

Бикот не е мечка, но тоа овој маж очигледно го заборавил и се обидел да се преправа дека е мртов кога го ова животно го нападнало.

Инцидентот се случил на фестивалот Сан Фермин во Памплони, каде што секоја година, на почетокот на јули, илјаднициод целиот свет се собираат за да учествуваат во традиционалната трка со бикови низ градските улици.

Погледнете како поминал овој несреќник:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести