четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Се роди бебе со две лица

twingirls

Поврзани вести

Шокантно! Бебе со две лица се роди во Австралија!

Ова е екстремно ретка форма на сијамски близнаци кои делат едно тело и една глава со две лица.

Имињата на бебињата се Хоуп, како надеж и Фејт, како верба, а мајката иако знаела за деформитетот уште на почетокот од бременоста, во ниту еден момент не се двоумела дали да ги роди.

Рене и нејзиниот сопруг Сајмон, имаат уште 7 здрави деца.

Иако за овој случај се пишува во множина и се користи зборот „близнаци“, сепак се работи за едно бебе кое има две лица.

Овој случај е екстремно редок, а во светот досега се родиле само 35 вакви бебиња, но за жал, ниту едно од нив не преживеало.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести