среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 3

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Снајперист погоди џихадист во глава

Шокантна видео снимка на која се гледа како снајперист погодува џихадист во главата кружи на интернет. Засега нема информации кога и како настанало видеото.

snajperist

Поврзани вести

Шокантна видео снимка на која се гледа како снајперист погодува џихадист во главата кружи на интернет. Засега нема информации кога и како настанало видеото.

На снимката се гледа група џихадист како се приблужува кон некоја градба или утврдување. Веќе во следниот миг неидентификуваниот припадник на ИД паѓа на земја погоден од куршум.

Не е познато кој пукал во џихадистот, но она што е јасно е дека станува збор за истрел од снајпер. На крајот на снимката се гледа убиениот терорист и неговите соборци собрани околу него.

Најчитани вести