Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украински џелати обесиле руски доброволец и неговата бремена сопруга

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украински џелати обесиле руски доброволец и неговата бремена сопруга

На каналот на ЈуТјуб објавено е видео на кое се гледа како припадници на Десниот сектор со бесење егзекутираат руски доброволец и неговата бремена сопруга, пренесува Денешен.мк.

Убиениот доброволец бил припадник на народната полиција на Луганската народна република, а украинските џелати цело време се фотографирале и уживале при егзекутирањето.

Видео записот, за кој засега не е потврдена автентичноста, наводно е пронајден во мобилниот телефон на еден од припадниците, кој што во меѓувреме бил убиен.