Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинските демонстранти палат полицајци

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинските демонстранти палат полицајци

Гневот на украинските протестанти се разгоре во последниве две деноноќиа. Во судирите со полицијата тие употребија Молотови коктели и камења, при што над стотина полицајци се здобиле со повреди.

Репортерот  на „Русија Денес“  кој известува директно од улиците на Киев, пренесе вознемирувачко видео во кое се гледа како опозициските поддржувачи палат полицајци.

Полицајците во текот на ноќта спроведоа контраофанзива врз демонстрантите кои повеќе од два месеци се на улица.

На видеото се гледа како демонстрантите палат полицајци.