недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Украинските демонстранти палат полицајци

Untitled

Поврзани вести

Гневот на украинските протестанти се разгоре во последниве две деноноќиа. Во судирите со полицијата тие употребија Молотови коктели и камења, при што над стотина полицајци се здобиле со повреди.

Репортерот  на „Русија Денес“  кој известува директно од улиците на Киев, пренесе вознемирувачко видео во кое се гледа како опозициските поддржувачи палат полицајци.

Полицајците во текот на ноќта спроведоа контраофанзива врз демонстрантите кои повеќе од два месеци се на улица.

На видеото се гледа како демонстрантите палат полицајци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести