вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Вознемирувачко видео: Ужасна повреда на Пол Џорџ

images

Поврзани вести

Репрезентативецот на САД, Пол Џорџ, заработи тешка повреда на ревијалниот натпревар кој го играше американскиот “дрим-тим”. Имено, при еден обид да го изблокира Џејмс Харден, Џорџ лошо доскокна при што се здоби со скршеница на ногата, поради што цели 10 минути му беше укажувана помош на самиот терен, а по што беше префрлен во една од блиските клиники.

Со оглед на тоа дека останатите играчи беа во шок по она што го видоа, беше донесена едногласна одлука последната четвртина воопшто да не се доигра.

По оваа повреда суперстарот на Индијана пејсерс ќе паузира минимум 6-8 месеци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести