понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Австралијанец има црна дупка на слепоочницата!

Сакал да си помогне, но маста имала контраефект!

dupka

Поврзани вести

Еден Австралијанец побарал лекарска помош со црна дупка во пределот на слепоочницата.

Дупката настанала бидејќи четири месеци користел маст, која во голем број земји е забранета или жестоко критикувана.

Медицинска помош побарал во септември во 2013-та година, но австралиското медицинско списание „Медикал џрнал оф Аустралија“ ја објавило статијата за неговиот случај неодамна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести