сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мајка го камшикува силувачот на ќерка си!

malezijasilovanjesibanje_youtube625

Поврзани вести

Една мајка од Малезија решила да ја земе правдата во свои раце и кaмшикувала момче кое е осомничено дека ја силувало нејзината тринаесетгодишна ќерка.

Повеќе луѓе и помогнале на огорчената мајка да го врзе силувачот.

По камшикувањето момчето завршило во болница, а мајката во полиција.

Доколку силувачот заедно со уште еден осомничен за истото дело бидат осудени, повторно ќе бидат казнети со камшикување и затворска казна.

Затвор им се заканува и на мајката и на групата луѓе кои и помогнале.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести