четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Свлечиште уништи повеќе куќи во БиХ

v

Поврзани вести

Поројните дождови во Бих предизвикаа свлечиште на земјата во месноста Вогошта во близина на Сараево кое однесе цели куќи.

Во текот на ноќта и изутрината неколку куќи се сраменети со земја, а за среќа повредени нема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести