петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Змија се јаде самата себеси

1377612331

Последни вести

На оваа бизарна видео снимка се гледа како змијата се јаде самата себеси.

Оваа змија бидејќи била премногу гладна започнала да го јаде својот опаш. Го зграбила и почнала полека да го голта, не сфаќајќи дека го јаде сопственото тело.

Експертите велат дека змијата очигледно била болна и не знаела што прави.

Видео снимката настанала пред две години во една продавница за куќни миленичиња. Овој вид на змии се храни со жаби, а за луѓето најчесто е безопасна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести