петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Возниацки и братот на Ѓоковиќ заљубени “до уши”

Данската тенисерка Каролин Вознијацки, која важи за една од најубавите дами во белиот спорт, има ново момче.

marko djokovic

Последни вести

Откако преживеа многу бурни моменти по раскинувањето на љубовната врска со голферот Рори Мекилрој, кој ја остави неколку дена пред закажаната венчавка, таа сега повторно е вљубена.

Нејзино ново момче, иако засега тоа не го потврди ниту едне од нив, е помладиот брат на Новак Ѓоковиќ, Марко.

Тие се соседи во Монте Карло каде се запознале подобро и почнале да се дружат, а потоа пламнала и љубовта.

Дружбата на овие четворица ќе станува се почеста - Марко и Каролин заљубени "до уши"

Дружбата на овие четворица ќе станува се почеста – Марко и Каролин заљубени “до уши”

Марко Ѓоковиќ (24) исто така е тенисер, но засега е далеку од резултатите што ги постигнува Новак. Тој се наоѓа на 1218-то место на АТП – листата.

Најчитани вести