петок, 28 април 2017  |  Вести денес: 3

Вперил пиштол во ученици во Ченто и пукал во воздух

МВР денеска соопшти дека нема повредени во инцидентот и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

pistol-8-

Последни вести

Непознато лице вчера пред ОУ „25-ти Мај“ во населбата Ченто вперило пиштол во деветгодишно дете и други 20-тина ученици, по што испукал еднаш во воздух побегнал од местото на настанот.

МВР денеска соопшти дека нема повредени во инцидентот и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести