четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Впериле пиштол во професорката и учениците и го земале дневникот

pistol-500

Поврзани вести

Во основното училиште „Васа Пелагиќ“ во Котеж, Србија две вооружени маскирани лица влегле на час во седмо одделение и под закана со оружје го одзеле дневникот.

Драмата се одиграла околу 17 часот, а маскираните лица, како што пишува српски „Блиц“ го впериле пиштотлот кон запрепастените ученици. На професорката со закана со нож и го одзеле дневникот и побегнале.

Од српското МВР го потврдуваат инцидентот и велат дека увидот е во тек.

Најчитани вести