вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Вработен во „Македонска пошта“ си присвоил повеќе од 10.000 денари

pari

Поврзани вести

Кривична пријава за триесет и четиригодишниот А.Т. од Кочани, вработен во „Македонска пошта“.

Тој парични средства по основ на туѓа нега за лице  од Кочани во висина од 10.847 денари ги присвоил за себе потпишувајќи се на налогот во нејзино име.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести