среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Вработените во Ферари со рекордни бонуси

Вработените ќе добијат бонус од 4.069 евра, кои се нарерчени производствен бонус , а се поврзани со квалитетот на возилата и со финансиските резултати, а не со производството.

ferari

Поврзани вести

Вработените во Ферари со рекордни бонуси

Варбоотените во Ферари ќе добијат најголеми бонуси во историјата на компаниијата по успешниот старт во 2013 година во која производителот на автомобили забележа рекордна добивка. Вработените ќе добијат бонус од 4.069 евра, кои се нарерчени производствен бонус , а се поврзани со квалитетот на возилата и со финансиските резултати, а не со производството.

Ферари , минатата година објави дека планира да произведе помалку од 7.000 автомобили за секој од нив да може да добие екскулзивна вредност. Овој план на компанијата засега функционира беспрекорно, бидејќи приходите се зголемени за 5 отсто, додека профитот за 8,3отсто.
Но, ситуацијата во Скудерија не е розова. Тимот е далеку од врвот во Формула 1, а претседателот Лука Ди Монтеѕемоло не го криеше разочарувањето по трката за ГН на Бахреин , каде пилотите на италијанскиот тим Фернандо Алонсо и Кими Раиконен се пласираа на деветтото, односно десетото место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести