вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вратени во функција сервисите на Македонски Телеком

5621golema

Последни вести

Македонски Телеком АД Скопје и Т-Мобиле Македонија информира дека поради проблем во електричното напојување, мобилните услуги биле со прекини од 13:40-15:20 часот, во регионот на Битола, Прилеп, Охрид,Струга, Ресен и Кичево, додека прекин на фиксната мрежа имало само во регионот на Битола.

Стручните екипи на компанијата, веднаш реагираа по што и ги вратија сервисите во функција во најкраток можен рок.
Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија, се извинуваат за настанатите пречки и понатаму максимално брзо и ефикасно ќе реагираат во сите ситуации за непречено користење на услугите од страна на граѓаните.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести