вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Вреден златен накит украден од куќа во гостиварско

Гостиварец остана без златото, арамија го украл откако насилно ја отворил влезната врата.

zlaten nakit

Поврзани вести

Арамија провалил во домот на гостиварец и му го собрал златниот накитот  вреден до пет до седум илјади евра.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера се случила тешка кражба во гостиварското село Дебреше.

Арамија насилно ја отворил влезната врата од куќата на 39-годишниот Р.Ш. и влегол во домот. Откако ги пребарал собите, арамијата украл поголема количина златен накит, според домаќинот, вреден од пет до седум илјади евра.

Полицијата работи на откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести