сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Врел секс за студена ноќ

par-pod-tusem-1414527806-50280

Последни вести

Победете го тмурното расположение кое го носи студеното време со жежок оргазам, кој ќе ве затопли и направи да се чувствувате како да се на годишен одмор на тропски остров!

Прочитајте ги советите кои ќе ви помогнат на вам и партнерот добро да се загреете и потполно да заборавите на фактот дека надвор е ладно.

1. Нека биде вкусно

Лубриканти со вкусови се толку забавни, а посебно оние кои имаат ефект на загревање. Одберете го својот омилен вкус и уживајте во задоволството

2. Врела масажа

Маслото за масажа загрејте го пред употреба, а потоа фрлете се на сензуална масажа. Не е толку важна техниката, колку фактот дека се триете, да е лизгаво, топло и целосно секси.

par-u-krevetu-1407439123-43732

3. Врел восок

Не мора да бидете фан на садо-мазо сексот да за уживате во ова, бидејќи малку жешки иновации никогаш не се на одмет. Кога врел восок ќе дојде во допир со кожата,ќе ви се надразни кожата на сладок начин, но важно е да бидете внимателни- капнете мала количина на восок и тоа од висина од бар половина метар, за восокот малку да се олади додека да стигне до кожата.

4. Сензуална купка

Направете купка со етерични масла и многу сапуница. Сместете се позади него и нежно масирајте му ја главата. Сексот во када може да биде незгоден, но секогаш е тука и опасноста од инфекција, но заедничката купка може да биде одлична предигра и вовед во маратон кој ќе продолжи во топлата спална соба.

par-u-kadi-1414527806-50281

5. Орален секс под туш

Пуштете вреле вода да ви се лизга по телото, окупирајте го од глава до пети, а потоа пружете му орално задоволство. Потоа тој е на ред.

6. Мокро и лизгаво

Проблемот со водење на љубов под туш е тој што водата ја запира вашата природна влажност, па затоа е добро во оваа ситуација да користите лубриканр и тоа оној кој е на база на силикон.

par-1414527273-50279

7. Секси тренинг

Загрејте ги мускулите во спалната соба, така што малку повеќе ќе се потрудите, а бенефитот ќе биде двојно поголем од обично – силен оргазам и силни мускули. Во позата во која жената е одозгора, наместо да ги подвиткате колената како обично, сместете ги стапалата на двете страни до неговите колкови и поместувајте се горе-доле. Ќе ги сакате вашите затегнати бутини и задник.

8. Останете облечени

Ако е премногу ладно за да се соблечете. оставете дел од облеката на вас, бидејќи тоа има и свои предности. Допирот на чипката од вашите килоти на клиторисот му пружа посебно чувство, а ќе ви се допадне и вам неговата рака на вашите гради под маицата- се ќе ви делува како набрзина и забрането, што додава дополнителна страст и задоволство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести