недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува во октомври?

Какво време не очекува во октомври? Според најавите од утре ќе следува период на сончево време и пораст на температурите. По малото затоплување, ќе следува пад на температурите, особено во утринските периоди.

esenta

Поврзани вести

Какво време не очекува во октомври? Според најавите од утре ќе следува период на сончево време и пораст на температурите. По малото затоплување, ќе следува пад на температурите, особено во утринските периоди.

Какво време не очекува во октомври?

Какво време не очекува во октомври?

До крајот на неделава  и на почетокот на наредната се очекува благо зголемување на температурите и суво време.

Од вторник ќе почне наоблачување, а веќе за викендот се очекуваат и врнежи по што ќе следи заладување и спуштање на утринските температури до 1 степен.

Најчитани вести