недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Какво време не очекува денес?

vreme-sonce-temperatura

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и потопло со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен дожд повеќе во источните и југоисточните делови од земјава.

Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Од понеделник времето во земјава ќе биде потопло. Дневната температура во поголемиот дел од земјава ќе се движи од 30 до 39 степени во четврток.

Најчитани вести