петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува за време на викендот?

promenlivo-oblacno-vreme-so-temperatura-do-28-stepeni

Поврзани вести

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, кои ќе бидат подолги во недела.

Утре во западните делови ќе има услови за слаб дожд.

vreme-slednata-nedela

Од понеделник попладне се очекува нашето подрачје да потпадне под влијание на влажна и постудена воздушна маса, што ќе услови врнежи од дожд со променлив интензитет, засилен северен ветер и позначителен пад на температурата од среда.

Денес прeтежно облачно со повремен локален дожд

Прeтежно облачно со повремен локален дожд. Повеќе врнежи се очекуваат попладне во западните делови, каде локално може да наврнат околу 10л/м2. Ќе дува слаб, во источните делови и долж Повардарието и умерен ветер од југоисточен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 20 степени.

Најчитани вести