понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времен режим на патот кон Македонски Брод преку „Јасен“

Од 7 до 12 часот, посетителите без ограничување ќе можат да се движат во правец од Скопје кон Марков Манастир - Нова Брезница - Кула - Коломонт - мост на Близанско - село Близанско на брегот на Акумулацијата каде што ќе се одржува спортска манифестација „Македонски куп во далечинско пливање – Козјак Маратон‘‘ 2014.

jasen

Последни вести

Патот за Македонски Брод преку ЈП „Јасен“ в сабота, 30 август ќе биде прооден според одреден режим поради одржувањето на манифестацијата „Козјак Маратон 2014“.

Како што соопштија од ЈП „Јасен’ од 7 до 12 часот, посетителите без ограничување ќе можат да се движат во правец од Скопје кон Марков Манастир – Нова Брезница – Кула – Коломонт – мост на Близанско – село Близанско на брегот на Акумулацијата каде што ќе се одржува спортска манифестација „Македонски куп во далечинско пливање – Козјак Маратон‘‘ 2014.

Заминувањето на посетителите и учесниците на манифестацијата ќе се одвива од 13 до 21 часот без ограничување само во правец кон Скопје, а режимот на движење ќе го регулира сообраќајната полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести