сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Времен режим на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“

ulica

Последни вести

Од денеска па сé до завршување со градежни работи ќе биде изменет режимот на сообраќај на улицата „Филип Втори Македонски“.

Како што соопштија од АД Гранит времениот режим е поради прекоп на улицата за приклучување на објектот „Државни институции – Јавна администрација и Факултет за драмски уметности“ – Скопје на постојната водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација.

Најчитани вести