петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Утре времен сообраќаен режим на булеварот Борис Трајковски

Од градската власт апелираат сите учесници во сообраќајот, да ја почитуваат поставената сигнализација и воспоставениот режим на сообраќај.

bulevar-boris-trajkovski

Последни вести

 

Град Скопје ги известува учесниците во сообраќајот, дека во сабота 22.10.2016, ќе се изедуваат прекопи за поставување попречни инсталациии на булевар Борис Трајковски.

Во сабота ќе се работи од 07.00 до 11.00 часот и прекопите ќе се изведуваат кај салонот за мебел Кристина Дамил. 

Од градската власт апелираат сите учесници во сообраќајот, да ја почитуваат поставената сигнализација и воспоставениот режим на сообраќај.

Најчитани вести