петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Времен сообраќаен режим на бул.„Гологанов“

Сообраќајот на оваа делница од булеварот ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

gologanov

Поврзани вести

Град Скопје ги известува учесниците во сообраќајот, дека за викендов на дел од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ на потегот од крстосницата со бул. „8-ми Септември“ до крстосницата со ул. „Московска“, ќе се изведуваат градежни активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација, во период од 07.00–17.00 часот.

Сообраќајот на оваа делница од булеварот ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

Се молат сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести