недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Времен сообраќаен режим на бул.Митрополит Теодосиј Гологанов

teod_gologanovvv

Последни вести

Во текот на утрешниот ден поради изведување на градежни активности, на дел од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“, сообраќајот ќе се одвивва согласно времено поставен режим.

Времен сообраќаен режим ќе биде воспоставен на булеварот, на потегот од крстосницата со булевар „8-ми Септември“ до крстосницата со улица „Московска“.

Се молат сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Најчитани вести