вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Времен сообраќаен режим на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Градот Скопје информира дека на 24-ти и 25-ти мај, сабота и недела, дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, поточно, на потегот од крстосницата со булеварот 8-ми Септември, до улица Московска, ќе биде затворен за сообраќај.

gologanov

Поврзани вести

Градот Скопје информира дека на 24-ти и 25-ти мај, сабота и недела, дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, поточно, на потегот од крстосницата со булеварот 8-ми Септември, до улица Московска, ќе биде затворен за сообраќај.

Времениот режим е поради изведба на градежни активности, односно попречни прекопи за поставување на подземна инсталација.

Викендов булеварот ќе биде затворен во периодот од 7 до 17 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести