среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Времен сообраќаен режим на Гологанов

bulevar-mitropolit-teodosij-gologanov

Последни вести

Градот Скопје ги известува учесниците во сообраќајот, дека во текот на викендот поради изведување на градежни активности, во период од 07.00 – 19.00 часот, на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, сообраќајот ќе се одвива согласно  со времено воведениот режим.

Времен сообраќаен режим ќе биде воспоставен на булеварот, на потегот од крстосницата со булевар „8 Септември“ до крстосницата со улица „Московска“.

Најчитани вести