недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Времен сообраќаен режим на Митрополит Теодосиј Гологанов

Sveceno pustanje na Tologanov 2 faza (1)

Последни вести

Градот Скопје информира дека викендов, 23 и 24 август ќе се изведуваат градежни активности на дел од булеварот “Митрополит Теодосиј Гологанов”.

Градежните активности – попречни прекопи за поставување на подземна инсталација, ќе се извршуваат во период од 07 до 17 часот, на потегот од крстосницата со бул. „8-ми Септември“ до крстосницата со ул. „Московска“.

Сообраќајот ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

Од Град Скопје апелираат до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести