понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Времен сообраќаен режим утре на улицата Јордан Мијалков

Ulica-Zeleznicka-0101-600x450

Последни вести

Градот Скопје ги информира учесниците во сообраќајот, дека утре, поради изведување на градежни активности – попречни прекопи за поставување подземна инсталација на улицата Јордан Мијалков, поранешна Железничка, во период од 09.00 – 16.00 часот , сообраќајот ќе се одвива согласно времено поставениот режим.

За таа цел, Градот апелира сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести