сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времен сообраќаен режим викендов на дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Mitropolit-Teodosij-Gologanov

Поврзани вести

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во деновите од претстојниот викенд во временскиот период од седум до 17 часот ќе се изведуваат градежни активности – попречни прекопи за поставување подземна инсталација на дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, на потегот од крстосницата со булеварот Осми септември до крстосницата со улицата Московска. Сообраќајот на оваа делница ќе се одвива во согласност со привремено поставениот режим.

Градот Скопје апелира до учесниците во сообраќајот да се придржуваат кон привремено поставениот сообраќаен режим и да ја присподобат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести