четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Времен сообраќаен режим во недела на булевар Македонска Трета Бригада

Градот Скопје информира дека во недела, 01.06.2013 година, во периодот од 7:30 до 18:30 затворен за сообраќај ќе биде булеварот Трета Македонска Бригада.

download (1)

Последни вести

Градот Скопје информира дека во недела, 01.06.2013 година, во периодот од 7:30 до 18:30 затворен за сообраќај ќе биде булеварот Трета Македонска Бригада. Булеварот ќе биде затворен кај крстосницата со улицата Коста Новаковиќ, каде ќе се вршат прекопи за поставување на подземни инсталации. На потегот од објектот на „Тинекс“, па се до сервисот „Цилаз“, сообраќајот ќе се одвива на двете новоотворени сообраќајни ленти.

На булеварот ќе биде поставена соодветна патна сигнализација, а истовремено, Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести