петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Времен сообраќаен режим во недела на Трета македонска бригада

Poseta na gradezni raboi na 3 Makedonska brigada (3)

Последни вести

Во недела од 6 до 19 часот, на булеварот Трета македонска бригада, кај крстосницата со улицата Фрањо Клуз- косата улица до бензинската пумпа на Макпетрол, на стариот дел, ќе се изведуваат градежни работи, односно прекоп за поставување подземни инсталации.

Поради тоа, во наведеното време, на овој потегот од крстосницата ќе се воведе времен сообраќаен режим, а возилата ќе се движат наизменично по коловозните ленти, информираат од Град Скопје.

На булеварот Трета македонска бригада во недела ќе биде поставена соодветна патна сигнализација.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат поставените сообраќајни знаци и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести