понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Времен сообраќај на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

pushten-vo-upotreba-proshireniot-bulevar-mitropolit-teodosij-gologanov-58710

Поврзани вести

Во сабота и во недела на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ , на потегот од крстосницата со булевар „8-ми Септември“ до крстосницата со улица „Московска“, сообраќајот ќе се одвива согласно времено поставен  режим.

Времениот режим е поставен поради изведба на градежни во период од 07.00 – 17.00 часот, во посочените денови.

Се молат сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести