понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Времен сообраќање режим на улица Лисец

Градот Скопје информира дека утре, 20.05.2014 година, ќе започне со градежни работи, поточно со нивелирање на улицата Лисец со железничките премини, кај последната автобуска станица на бројот 7 во Горно Лисиче.

sedmica

Последни вести

Градот Скопје информира дека утре, 20.05.2014 година, ќе започне со градежни работи, поточно со нивелирање на улицата Лисец со железничките премини, кај последната автобуска станица на бројот 7 во Горно Лисиче.

Воедно, од Градот апелираат жителите да не сообраќаат по оваа улица, како би овозможиле непречено извршување на градежните работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести