понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со мала облачност

1-ovaa-esen-www-kafepauza-mk_

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд.
Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 19 степени.

Најчитани вести