петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Временска прогноза за викендот

Времето денескаќе биде претежно сончево со локална облачност. Услови за локални врнежи од дожд ќе има попладне во западните, северозападните, северните и североисточните предели.

wellington rainbow

Последни вести

Времето денескаќе биде претежно сончево со локална облачност. Услови за локални врнежи од дожд ќе има попладне во западните, северозападните, северните и североисточните предели.

Утринските температури ќе се движат од 7°C до 16°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 23°C односно до 33°C. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен западен и југозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30км/ч. УВ индекс ќе изнесува 8.

Утре во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност. Во доцните попладневни и во вечерните часови нестабилно со услови за локални врнежи од дожд и грмотевици. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб западен ветер. Утринските температури од 9°C до 18°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 25°C до 35°C. УВ индекс 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести