петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Временска прогноза

leten-dozd-640x320

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен слаб дожд во западните делови. Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени.
Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со повремен слаб дожд. Температурата ќе достигне до 24 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 6.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести