петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Времеплов: Патување низ Европа за време на Втора Светска Војна

slikavremeplov

Поврзани вести

Талентираниот руски фотограф Сергеј Ларенков не’ носи на патување низ Европа, споредувајќи ги градови за време на Втората Светска Војна и денеска. Тој направил моќна споредба на нивниот некогашен и сегашен изглед.

Погледнете ги овие неверојатни фотографии и запознајте ја другата страна на Париз, Берлин, Москва, Прага и другите градови:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести