Македонија

Времето денеска: Дожд и грмотевици

Времето денеска: Дожд и грмотевици

Претежно облачно со повремен дожд, кои на места ќе биде пообилен и над 30 литри на метар квадратен, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот ќе бие проследен со ретки грмежи, особено во јужните и крајните југоисточни делови. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Температурите ќе се движат од 14 до 18 степени.Во Скопје ќе преовладува слично време со максимална дневна температура од 18 степени.