понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето денеска: Дожд и грмотевици

dozdliv den

Поврзани вести

Претежно облачно со повремен дожд, кои на места ќе биде пообилен и над 30 литри на метар квадратен, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Дождот ќе бие проследен со ретки грмежи, особено во јужните и крајните југоисточни делови. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Температурите ќе се движат од 14 до 18 степени.Во Скопје ќе преовладува слично време со максимална дневна температура од 18 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести