четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Времето денеска ќе се задржи сончево и топло

cveke

Поврзани вести

Времето денеска ќе се задржи сончево и топло, со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана нестабилност.

Максималната температура ќе се движи од 29 до 35 степени.Во наредните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време.

Денес и утре во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, а утре и во среда ќе дува умерен јужен правец. Во петок ќе има преодно наоблачување со локален дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести