Македонија

Времето денеска: Облачно, со локален дожд

Времето денеска: Облачно, со локален дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претпладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 24 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува шест.