вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Времето денеска: Облачно, со локален дожд

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и претпладне со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 24 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува шест.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести