недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Времето денеска облачно со пониски температури

po12

Последни вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд и со умерен до засилен северен ветер.

Попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

В среда во утринските часови ќе преовладува ведро време, така што утринската температура се очекува значително да опадне и да се движи помеѓу еден и осум степени, додека дневната ќе бележи благ пораст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести