вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето денеска облачно со повремено сонце и слаб дожд

oblaci sivi

Поврзани вести

Променливо облачно со сончеви периоди и со повремени локални слаби врнежи од дожд во западните делови, а на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег, најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи за денеска. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Температурит ќе се движат од девет до 15 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести