среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Времето денеска облачно со сончеви периоди

oblaci-za-dozd

Последни вести

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 10 до 16 степени.

До четврток ќе има појава на слаба утринска магла по котлините, а во јужните делови можен е слаб локален дожд.

Вo петок ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе предизвика намалување на облачноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести